MUSTAFA KEMAL’İN İŞÇİSİ VAR, ASKERİ YOK!

Yargıtay Balyoz’da yargılanan 361 askerden 88’ini tahliye etti. Askerlerin dörtte birinin tahliye olması hukuktan değil, fakat sistemin gaz alma ihtiyacından kaynaklanmıştı.

Hukuk açısından mesele doğruyu bulmak ve adalet dağıtmak olmaktan çıkmış ve uluslararası sistemin ihtiyacı olarak Türk Ordusu’nu aşmak belirleyici hale gelmiştir!

Bu gerçek önceki günden itibaren artık millet nezdinde daha da somuttur. Peki ya Genelkurmay ve TSK nezdinde? Hatta yargılanan ve tahliye olan askerler nezdinde?

88 TAHLİYENİN SORUMLULUĞU

Akşam tahliye görüntülerini izlerken aklıma bu sorular takıldı. Zira tahliye olan askerin ailesine sarılıp, arabaya atlayıp kaçar gibi hızla cezaevinden uzaklaşması beni kahretti!

O 88 askeri, içeride kalan 261 askerden ayıran neydi? Suçsuzluk mu? 88 kişi suçsuz ve geride kalan 261 kişi suçlu muydu?

Hepsinin suçsuz olduğunu, davaların siyasi olduğunu, TSK’yi tasfiye etmenin amaçlandığını hepimiz biliyoruz. Ama anlaşılan o tahliye olan 88 asker bilmiyormuş!

Oysa yapılması gereken şuydu: 88 askerden Silivri’de tahliye olanlar Silivri kapısında, Hasdal’dan tahliye olanları Hasdal kapısında yan yana, omuz omuza tek yumruk gibi haykırmalıydı.

“Biz 88 kişi, geride kalan 261 kişiden daha suçsuz değiliz” diyerek silah arkadaşlığının gereğini yerine getirmeliydiler.

“Biz 88 kişiyi, suçsuz olduğumuz için değil, bu siyasi davaya bir parça adalet görüntüsü verebilmek için tahliye ettiler” diyerek, Mustafa Kemal’i askeri olduklarını göstermeliydiler.

Ancak gösteremediler…

MUSTAFA KEMAL’İN İŞÇİSİ, ÖĞRENCİSİ, DOKTORU

Oysa Yatağan işçisi “Mustafa Kemal’in askeriyiz” diyerek yürüyor bir haftadır; “Mustafa Kemal’in işçisi” olarak TBMM’ye dayanıyor!

Zaten birkaç ay önce Haziran isyanında halk “Mustafa Kemal’in askeriyiz” diye direniyordu faşizme…

Kocaeli’de bir hastanede “Mustafa Kemal’in doktorlarıyız” diyerek pankart açtı önceki gün doktorlar…

Liseliler “Mustafa Kemal’in öğrencileriyiz” diyerek Bahariye’de “andımızı” okuyorlar kaç gündür…

Furbolseverler “Mustafa Kemal’in taraftarlarıyız” diyerek tribünlerde haykırıyor her maçın 34. dakikasında…

Sanatçılar “Mustafa Kemal’in aydınlarıyız” diyerek haykırıyorlar her ödül töreninde…

Ama Mustafa Kemal’in gerçek anlamdaki askerleri susuyor; tahliye olur olmaz, kameralardan kaçarak hızla cezaevinin önünde uzaklaşıyor…

ASKERİ MİLLET KURTARACAK!

Demek ki Mustafa Kemal’in üniformasız askerlerinin, artık Mustafa Kemal’in üniformalı askerlerini kurtaracağı yeni bir döneme girmiş olduk!

Mustafa Kemal’in işçileri, Mustafa Kemal’in gençleri, öğrencileri, Mustafa Kemal’in köylüleri, Mustafa Kemal’in doktorları, mühendisleri, Mustafa Kemal’in sanatçıları artık ayaktadır ve işe Mustafa Kemal’in askerlerini kurtararak, başlarındaki çuvalı çıkartarak başlamaktadır!

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
11 Ekim 2013

Reklamlar

,

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: