DAVUTOĞLU ERDOĞAN’I SATAR MI?

Çin Suriye’ye insani yardım gönderiyor uçakla… Dışişleri Bakanlığı inanmıyor ve hava sahasındaki uçağı indirtip arıyor. Uçaktan battaniye çıkıyor!

AKP Hükümeti Suriye’ye TIR gönderiyor. İhbara göre içinde muhaliflere gönderilen silah ve mühimmat var. Savcı, polis, jandarma aramak istiyor, MİT aratmıyor. Vali jandarmaya yazı yazıp, “TIR MİT’in, arayamazsın” diyor.

AKP’liler açıklama üstüne açıklama yapıyor: “TIR’da insani yardım var ama gösteremeyiz, çünkü devlet sırrı!” Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bile konuya dâhil oluyor ve “TIR’ın yükü devlet sırrı” diyor.

Daha ilginci ise şu: Bir AKP yetkilisi çıkıp, “insani yardımı rutin olarak Türkmenlere gönderiyoruz” diyerek kamuoyunu yanıltmaya çalışıyor. Konu Türkmenler olunca, TIR’ın içinin merak edilmeyeceğini varsayıyor. Fakat Türkmenler yalanlıyor: “TIR da, yardım da gelmedi, biz görmedik!”

Böylece “insani yardımın” devlet sırrı sayıldığı bir ülke olarak tarihe geçiyoruz!

‘ÇİN’LE İŞYAPMASAK, ORTALIK DURULUR’

Çin demişken… AKP, merkezinde Çin füzesinin olduğu yeni bir komplo teorisi daha üretti: “Uluslararası aktörler Türkiye’den ne istiyor diye soruyorlar? Cevabı basit. Ne olursa olsun Batı bloğu ve NATO’dan kopmaması ve Çin’le iş yapmaması isteniyor. Çünkü ABD Çin’le iş yapılmasını kendi varlığına tehdit olarak görüyor. Erdoğan yarın çıksa dese ki, biz Çinli CPMIEC şirketiyle yaptığımız füze savunma ihalesini iptal ediyoruz, ortalık durulur.” (Yeni Şafak, Cem Küçük, 12 Ocak 2014)

Rasmussen’den bile daha NATO’cu bir Başbakanımız varken ve o Başbakan “NATO, Libya’nın Libyalılara ait olduğunu tescil etmek için Libya’ya girmeli” derken, o Başbakan Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyine sık sık NATO’yu davet ederken, kimsenin “Türkiye NATO’dan çıkar mı” diye endişe etmesine gerek yoktur!

Gelelim Çin’le iş yapma meselesine… Ne denilebilir ki! Dünya ticaret rakamlarına bakılsa, Çin’le en çok iş yapan ülkenin ABD olduğu görülecek! (Çin füzesi meselesine, bir başka yazıda ‘Erdoğan Avrasyacı mı oldu’ penceresinden bakacağız.)

Yolsuzluk operasyonunu Çin füzesine bağlayan bu kafa, Gezi eylemlerini de Alman Lufthansa şirketinin İstanbul’da kurulması planlanan 3. havalimanına karşı olmasına bağlamıştı.

KOMPLO İÇİNDE KOMPLO

Hepsini toparlarsak ortaya şu sonuç çıkıyor: Erdoğan İstanbul’a 3. havalimanı yapmaya kalkınca Alman Lufthansa şirketi Gezi eylemlerini başlattı. Eylemlerin arkasında ayrıca Yahudi lobisi de olduğuna göre Alman Lufthansa aslında İsrail-Alman ortak şirketiydi. Zaten Neoconlar da Taksim’de bir otelden eylemleri bizzat koordine ediyorlardı. Çünkü onlar ABD’yi yönetse de maaşlarını Almanya veriyordu. Bu arada Erdoğan Çin’den füze almaya kalkınca, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone düğmeye bastı ve Fethullah Gülen Cemaatini harekete geçirdi; banka müdürünün ayakkabı kutusuna para doldurdu, Bakan’ın oğlunun evine 7 kasa, para sayma makinesi ve milyon dolarlar yerleştirdi.

Yani ABD, İsrail, Almanya birleşmiş ve sırf Çin’le iş yapıyor diye Erdoğan’ı devirmeye çalışıyordu.

DAVUTOĞLU: ‘BAŞBAKAN TIR’I BİLİYOR’

Fakat o da ne? Tam denklem böyle kurulmuşken, AKP Hükümeti Çin’in uçağını indirtip, silah var mı diye kontrol ettiriyordu. Yoksa uçağı indirtme operasyonun arkasında olan Dışişleri Bakanlığı da mı Erdoğan’a karşıydı?

Nitekim Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu aynı gün şöyle bir laf da etmişti: “Savcı’ya ‘TIR’ı başbakan biliyor’ dedik, dinlemedi.

Devlet sırrı da dense, Türkmenlere insani yardım da dense, resmi olarak arattırılmasa da, o TIR’ın jandarma ön aramasında silah ve mühimmat bulunduğu belgelidir. Ve o belge yakın gelecekte Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin konusu olacaktır.

Hal böyleyken, Davutoğlu’nun Erdoğan’ı TIR’ın “sahibi ve sorumlusu” ilan etmesi ne anlama geliyor acaba? Komplocular biraz da bu konuya çalışsın!

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
13 Ocak 2013

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: