PARALEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI

AK Medya’nın iki gazetesi Yeni Şafak ve Star, dün cemaatin kimleri dinlediğini yayımladı. Liste 7 bin kişi…

Habere göre paralel savcılar yan yana gelmesi mümkün olmayan isimleri yine aynı çuvala koymuşlar ve “Selam Terör Örgütü” üyesi oldukları gerekçesiyle dinlemişler!

Listede biz de varız ama olmayanlar üzülmesin, onları da karşı taraf  “Kontraselam Terör Örgütü”  üyesi oldukları gerekçesiyle dinliyor!

Zira AKP’nin de kasetleri çıkıyor, Cemaatin de… Ve tarihlere bakılırsa daha önce ortak düşmanlarını dinleyen iki taraf üç yıldır da ek olarak birbirini dinliyor!

Açık ki bu bir güç mücadelesi olmaktan çıkmış ve ülkeyi zaafa uğratan bir güvenlik sorunu haline gelmiştir. Suriye sınırının kevgire dönmesi yetmezmiş gibi bir de bu dinlemeler yoluyla ülke her türlü casusluk faaliyetine yatak haline getirilmiştir.

ÜÇ PARALELLER: AKP, PKK, CEMAAT

Zaten “rejim koktuğu ve sistem çöktüğü” için her tarafından dökülmektedir. Örneğin hükümet-devlet Öcalan’ın fotoğraflarını çekip, yayımlaması için basına servis edebilmekte ama bu fotoğrafları sosyal medyada kullanan vatandaşa “örgüt propagandası” nedeniyle dava açılabilmektedir.

Devlet Öcalan’ın fotosunu basına servis ederken de, vatandaşa dava açarken de aslında PKK’ye çalışmaktadır!

Tüm bu saçmalıklar, yaptıkları işlerin sonuçları bakımından AKP, PKK ve cemaati, aynı Atlantik planının paralel kuvveti yapmaktadır.

Nitekim devletin kurumlarını ele geçiriş biçimleri, üstlendikleri roller en başından beri kirli bir paralel ittifak olduğunu resmetmektedir.

Anımsayalım mı?

DEVLET’TE PARALEL İTTİFAK

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “AKP varsa cemaat var” demesi, özlüydü ve meselenin esasıydı. Zira bugün yakınılan, Erdoğan ve kurmaylarının haşhaşi dediği, habis ur diye nitelediği cemaat, AKP ile orantısız büyümüş ve devlete sızmıştır!

AKP öncesi ABD’nin operasyonel araçlarından biri olan cemaat, AKP ile birlikte devletin ortağı olmuştur!

Nasıl mı?

TSK’YE SIZMADA PARALEL İTTİFAK

Bugün Erdoğan dâhil pek çok AKP’li, paralel yapı dedikleri cemaatin TSK’ye sızdığından yakınmaktadır. Dün orduyu düşman ilan eden AK Medya’da cemaatin TSK’ye sızmasından duyulan rahatsızlıklar dile getirilmektedir.

Peki, cemaat TSK’ye nasıl sızdı? Ya da şöyle soralım: TSK bugüne kadar kendisine sızılmasını hangi yollarla engelliyordu, asgariye indiriyordu? Yüksek Askeri Şura kararlarıyla!

İnternetten, geçmiş 12 yılda yapılan 24 YAŞ toplantısının kararlarını inceleyin. Acaba Erdoğan ilk kaçında “irticai faaliyetler nedeniyle ordudan atılan” subaylar için şerh koydu? Ve ne zamandan bu yana “irticai faaliyetler nedeniyle” TSK’den atılan hiç olmuyor?

Kumpas arayanlar önce buraya baksınlar!

EMNİYET’İ TERTİPTE KULLANMADA PARALEL İTTİFAK

AKP’li milletvekili Şamil Tayyar’ın “2004’ten sonra Emniyet’i cemaate verdik” demesi anlamlıdır; paralel ve kirli bir ittifaka işaret etmektedir.

Bugün görev yerlerini değiştirdikleri 10 bin polisi hem Ergenekon tertiplerinde hem de Haziran’da halka karşı kullanmışlardır.

Daha dava açılmadan ve davaya Ergenekon denmeden önce Ümraniye’de el bombalarını eliyle koymuş gibi bulan polislerin “Ergenekon olduktan sonra s.kerim hâkimi” demesi en önemli işbirliği kanıtıdır!

YARGI’YI YYÜRÜTMEYE BAĞLAMADA PARALEL İTTİFAK

Gelelim yargıya…

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül uyduruk Ergenekon şemalarına bakıp “bulun bir savcı, delillendirin” dedi. AKP Ergenekon için Özel Görevli Mahkemeler kurdu. Başbakan Erdoğan “Ben bu davanın savcısıyım” dedi. Hükümet Savcı Zekeriya Öz’ün arkasında oldu. Erdoğan, Öz’ün altına zırhlı araç verdi, koruma ordusu kurdu.

AKP ve cemaat son olarak 12 Eylül referandumu ile HSYK’yi ortak bahçeleri haline getirdi.

GLADYO’NUN BİLEŞENLERİ

Neticede Atlantik’in güdümündeki üç paralel kuvvetten AKP ve Cemaat devlette, PKK de bölgede otorite oldu.

Paraleldiler, ABD’nin araçlarıydılar, NATO derin devleti olan Gladyo’nun Türkiye şubesiydiler ve Paralel Kuvvetler Komutanlığı şeklinde çalıştılar… Ortalığa saçılan pisliklere bakılırsa, şimdi de birlikte gidiciler!

Zira beraber iş tutanlardan biri suçu diğerine yıkarak kurtulamaz!

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
25 Şubat 2014

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: