BAYRAĞI O DİREKTEN ERDOĞAN İNDİRDİ

 

AKP ve PKK, Lice’de bayrak indirilmesi konusunda da ortaklık yaptı: Öcalan bayrak indirilmesine “provokasyon” dedi, HDP bayrak indirilmesini tasvip etmediğini açıkladı, Erdoğan da “bayrağımızı indirenden hesap soracağız” dedi.

AK Medya da, Erdoğan, Öcalan ve HDP’nin bayrak konusunda aynı eksende yer almasından hareketle, “Kandil İmralı’ya karşı” yayınlarına başladı.

Nasıl bir tiyatro oynandığını anlatmaya çalışacağız. Son söyleyeceğimizi en baştan söyleyerek başlayalım: O bayrağı o direkten indiren, Erdoğan’dır!

ÇANKAYA KAMPANYASINA DOLAYLI KATKI

Hem “analar eyleminde” hem de “Lice yolu” konusunda yazdıklarımızda bir noktaya dikkat çekmiştik: Her iki haklı ve desteklenmesi gereken eylem de Erdoğan’ın cumhurbaşkanı kampanyasına malzeme yapılmaktadır! Bu gerçeği görmeden yapılacak her siyaset, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına hizmet edecektir.

O nedenle de özellikle belirtmiştik: Lice yolu Lice’den değil, Ankara’dan açılır, Kandil’den açılır, İmralı’dan açılır. Lice yolu, AKP-PKK ortaklığına vurularak açılır.

O yazımız kimilerince “TSK’nin Lice operasyonuna karşı olduğumuz” şeklinde yorumladı. Milliyetçi Yeniçağ gazetesi ise mesajımızın anlamını önemseyerek o bölümü medya sayfasında yayımladı.

Her neyse, biz görüşümüzde ısrarlıyız ve olan biten her şeyi, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına katkı sunup sunmamasına bakarak ele alacağız.

Devam edelim:

LİCE AÇILIM’IN SONUCUDUR

1) Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığının aritmetiği şudur: 30 Mart’ta aldığı yüzde 43-45 aralığındaki oy ile PKK’nin vereceği yüzde 7’lik oy. Ancak PKK oyları aynı zamanda milliyetçi oyların kaybıdır.

Erdoğan bu nedenle her iki oyu da alacak bir seçim stratejisi belirlemiştir: Açılım’da hem 2.aşamaya geçmesi hem de PKK karşıtlığı bu nedenledir. PKK’den çocuklarına isteyen analara sahip çıkması bu nedenledir. Lice yolunun kapatılmasına karşı çıkması bu nedenledir. Bayrak indirilmesine tepki göstermesi ve bayrak şovu yapması bu nedenledir.

2) PKK’nin örgütünü gençleştirmesi ve dağa çocukları, gençleri çıkarması AKP-PKK ortaklığının ve Açılım’ın sonucudur. PKK’nin Kalekol yapılmasını bahane ederek Lice yolunu kapatması Açılım sayesindedir. TSK’nin günlerce bu kepazeliğe seyirci kalması ve toplamda PKK’nin bölgede yaptığı her eylem karşısında elinin kolunun bağlı kalması “Açılım sekteye uğramasın” diyedir. Eylemde maskeli birinin askeri kışlaya girmesi, direğe çıkması ve bayrağı indirmesi “süreç zarara uğramasın” diyedir.

BAYRAK ÇANKAYA KAMPANYASI İÇİN İNDİRİLDİ

3) O askeri kışlanın komutanı da, “bayrağı indiren çocuktu, ikaz ettik, dinlemedi” diyen Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel de istifa etmelidir.

Ama şu gerçek da dikkate alınmalıdır: Bayrak indirme eylemi, Lice’de askeri mevzilere sızmaya çalışan bir kişinin vurulmasını protesto sırasında yapıldı. Bayrak indirme eyleminden önce, bir kişinin vurulması nedeniyle Savcılık soruşturma başlatmış ve görevli askerlerin silahlarına el koymuştu. Bu şartlarda bayrağı indirmeye çalışana karşı askerin eli kolu zaten bağlanmış olmuyor mu? AKP ile PKK’nin Oslo mutabakatı tam bu noktada yeniden okunmalıdır!

4)  Lice konusunda açıklaması alınsın diye HDP heyetinin hızla İmralı’ya gönderilmesi devlet teorisi açısından ibretliktir. Neticede Öcalan “bayrak indirilmesi provokasyondur” dedikten sonra HDP bayrak indirilmesini tasvip etmediğini açıklamış, Erdoğan da ekranlardan kükreyerek “bayrağımızı indiren çocuk da olsa hesabını soracağız” demiştir. Böylece cumhurbaşkanlığı sürecinde milliyetçi oyları avlayacağı bir bayrak şovuna başlamıştır. Tokat eylemine övgü dizmesi şov sürsün diyedir.

Tabelalardan TC’yi söken bir hükümetin bayrak ilgisi, açık ki cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgilidir. O nedenle bitirirken belirtiyoruz: O bayrağı o direkten indiren PKK’li bir çocuk da olsa, KCK iddianamesine yansıyan MİT elemanlarından birinin kışkırttığı bir çocuk da olsa, gerçekte Erdoğan’dır.

O bayrak Erdoğan Çankaya’ya çıkabilsin diye indirilmiştir!

Grup konuşmasındaki şu sözleri bile tek başına kanıttır: Önce askere “o bayrağı indireni neden indirmedin” diye yüklenmiş, devamında ise “o çocuk oraya vurulsun ve HDP kitleleri tahrik etsin diye gönderildi” demiştir!

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
11 Haziran 2014

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: