F Tipi’ne yardım ve yataklık suçu

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan‘ın “milli orduya kumpas kurdular” söylemi, AKP için hem yeni süreçte suçu Cemaat’e yıkma hedefinin, hem de bu çarpışmada Genelkurmay Karargahı ile ittifak niyetinin söylemiydi.

“Kumpas” kavrmı artık bir psikolojik savaş argümanı olarak çarpışmanın ön cephesinde çeşitli türevleriyle birlikte kullanılıyor: “Kandırıldık” diyorlar, “alnı secdeye değenlere güvendik” diyorlar…

Bu noktada sorulması gereken soru şudur: Erdoğan ve ekibini Cemaat bu kadar kolayca kandırabiliyse, onu BOP eşbaşkanı yaparak bölgede kullanan ABD neler yapmıştır? Bu kadar kolay kandırılan ve kullanılan bir iktidarın, ülkenin geleceği için görevi hemen bırakması gerekmiyor mu?

EMNİYET’İ CEMAAT’E KİM VERDİ?

Kumpas dedikleri operasyonlar için Cemaat’e yer türlü devlet olanağı sağlayanlar kendileriydi. Erdoğan, soruşturmaya yönelik tepkilerin karşısına dikilip, “ben bu davanın savcısıyım” diyordu. Kimi F Tipi polislerin de belirttiği gibi, o dalga dalga yapılan operasyonların emrini bizzat vermişti. Hatta Ergenekon savcısı Zekeriya Öz‘ün altına kendi zırhlı lüks aracını bile vermişti.

Zaten çarpışma başladıktan sonra da açık açık şöyle diyorlardı: “Ne istediniz de vermedik?”

Vermişlerdi: Emniyet’i, kolejlerinden istihbarat dairesine kadar Cemat’in emrine vermişlerdi. Cemaatin istediği yasaları çıkarıyor, Fethullah Gülen‘in işaretiyle “ulusalcılığı” tehdit kapsamına alıyorlardı. Yargıyı önlerine sermişlerdi. Daha iyi yerleşsinler diye yasa çıkarıyor, daha iyi nüfuz etsin diye bakanlığı emirlerine veriyorlardı.

Uzatmayalım ve şu ikinci soruyu soralım: F Tipi yapı suçluysa, ki suçlu, Erdoğanlar da bu durumda en hafifinden suça yardım ve yataklık yapmış olmuyorlar mı?

AZMETTİRME SUÇU!

Kimi AKP’li bakanların da itiraf ettiği gibi 40 yıldır devlet kurumlarına sızmaya çalışan Cemaat, tarihinin en parlak dönemini AKP’nin kanatları altında geçirmiştir.

Bu dönemde büyükelçilikler dünyanın dört bir tarafından emirlerine verildi, bu dönemde finans girişimlerinin önü açıldı, daha çok kazanabilsinler diye yasalar çıkarıldı, daha çok bağış toplayabilsinler diye olanaklar yaratıldı vb.

Ve en önemlisi, AKP’nin önündeki engelleri temizleyebilsinler diye F Tipi çeteye her türlü dokunulmazlık zırhı sağlandı. Ergenekon ve Balyoz operasyonlarında yaptıkları basit hatalar, salt çaplarından dolayı değil, daha çok arkasındaki devlet desteğine aşırı güvendendi.

Bu durumda şu üçüncü soruyu da sormalıyız: Tamam, AKP’nin adım adım iktidar olmasında ve önündeki engellerin aşılmasında kullanılan Ergenekon davalarında tetiği F tipi çete çekmiştir ama silahı o çeteye kim vermiştir? AKP suça azmettirmiş olmuyor mu?

HELALLEŞME YOK HESAPLAŞMA VAR

Ve gelelim Cemaat’e…

Bugün diktatör dedikleri Erdoğan‘ın önünü en çok kim açtı? Erdoğan‘ı tek adam olmaya götüren çok önemli bir dönemeç olan 12 Eylül referandumunda “ölüler bile mezarlarından kalkıp referandum için evet oyu versin” diye çağrı yapan kimdi? AKP’nin önündeki engelleri kaldırmak için her türlü tertibi kim uyguladı? AKP’ye tetikçilik yaparak bu ülkenin en seçkin aydınlarını zindanlara kim attı?

Tıpkı eski ortağınız AKP’nin “kumpas” kurnazlığı gibi, siz de “helalleşelim” kurnazlığına soyunuyorsunuz şimdi…

“Basın özgürlüğü” ağıtlarınız gibi, “helalleşelim” tezgahınızın da hiçbir inandırıcılığı yok!

Gerçek adalet için helalleşmek değil hesaplaşmak gerekir!

Tüm suçlarınızın hesabını tek tek vereceksiniz!

İlle de hayatlarını kararttığınız insanlardan helallik mi istiyorsunuz? İşe AKP’yle birlikte işlediğiniz ortak suçları itiraf ederek başlayın!

Hayatlarını karartığınız o güzel insanlar helallik verir mi bilmiyorum ama siz en azından Silivri’de yalnız kalmazsınız!

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
18 Aralık 2014

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: