PKK’nin güvencesi Erdoğan’dır

Öyle bir medya operasyonu var ki, AKP ile HDP sanki 2005 yılından beri ortak değilmiş ve sanki birbirinin karşıtıymış gibi bir atmosfer yaratılıyor.

Her gün ekranlarda “HDP AKP’nin panzehridir” tezi işleniyor, her akşam televizyonlarda “HDP barajı aşarsa AKP tek başına iktidar olamaz” fikri işleniyor.

Tüm bu bombardımana rağmen, aslında HDP’yi güçlendirmenin AKP’yi ve Erdoğan’ı güçlendirmek olduğunu ısrarla anlatmaya çalışıyoruz.

Bazen imdadımıza kendileri de yetişiyor. Nasıl mı?

YASADIŞILIK ORTAKLIĞI

8 Mayıs 2015 gecesi CNNTürk‘te, Akif Beki‘nin Baştan Sona programında Günay Aslan ve Taha Özhan konuktu. AKP’li ve HDP’li iki konuk HDP’nin barajı aşıp aşamayacağını, bunun çözüm sürecini nasıl etkileyeceğini tartıştı.

Programın sonlarına doğru ilginç bir diyalog oluştu. Yaklaşık olarak konuklar şunları söyledi:

Günay Aslan: “Etnik sorun fiilen çözüldü ama hukuken çözülmedi. Kürtçe yayınlar hukuken korsandır, Kürtçe gazeteler, televizyonlar yasal değildir, aslında örneğin Kürdistan demek bile suçtur.”

Akif Beki: “Erdoğan’ın Kürtçe Kuran’ı elinde göstermesi de suç mu yani?”

Günay Aslan: “Evet, hukuken suçtur. Fiili çözümlere o nedenle yasallık kazandırılmalıdır.”

Taha Özhan: “Günay bey haklıdır ama işte AKP de bunun güvencesidir. AKP olmasa …”

OSLO VE HABUR’DAN GÜNÜMÜZE

Neyin güvencesi AKP yani? Yasadışılığın, yasaları uygulatmamanın!

Oslo tutanaklarını anımsatıyor, değil mi? Erdoğan‘ın temsilcisi olarak masada oturan şimdiki MİT Müsteşarı Hakan Fidan PKK liderlerine bölgede şikayet ettikleri kamu görevlileri olup olmadığını soruyordu.

Erdoğan‘ın temsilcisi PKK liderlerine yasaları uygulayan, yasalara göre hareket eden valileri, kaymakamları, il jandarma komutanlarını, emniyet müdürlerini görevden alacaklarını söylüyordu özetle…

AKP, Habur’da da yasadışılığın güvencesi olmuştu! Öcalan‘ın talimatıyla gelen PKK’lilere çadır mahkemede “pişmansınız, değil mi?” diye sorulmuş, “hayır pişman değiliz” yanıtına rağmen “yaz kızım, pişmanlık yasasının…” denmişti.

AÇILIM ORTAKLIĞI

Uzatmayalım, böyle onlarca “yasadışı” ortaklık yaptılar. Dolayısıyla AKP ile HDP aslında suç ortağıdırlar. Türkiye’yi dinamitleme, vatanı bölme suçunun ortağı…

Bu nedenle birbirlerine muhtaçtırlar. Açılım, ikisini birbirine bağlayan bir Atlantik projesidir ve Açılım’dan vazgeçme şansları yoktur. Varlıkları Açılım’a bağlıdır.

Erdoğan‘ın “Kürt sorunu yok” ya da “Dolmabahçe’deki AKP-HDP pozu yanlıştır” gibi çıkışıyla, Selahattin Demirtaş‘ın “seni başkan yaptırmayacağız” sözleri seçim içindir. Erdoğan milliyetçi oylara seslenmek adına, Demirtaş da toplumdaki Erdoğan karşıtlığından yararlanmak adına söylemektedir bu lafları…

Yani yalanda da ortaktırlar!

Birbirlerine sahte düşmanlık yapmakta ve o görüntüden nemalanmaktadırlar!

Açılım, özünde HDP için özerklik ve AKP için başkanlık sistemidir ve bu özelliği nedeniyle Erdoğan ile Öcalan’ı birbirine mıhlamıştır, yapışık hale getirmiştir!

YASADIŞILIĞA 7 HAZİRAN YANITI

Evet AKP, HDP için yasadışılığın güvencesidir ama aynı zamanda iktidarda kalabilmek, kendi yasadışılığı için de güvencedir!

Erdoğan bu sayede “parlamenter sistem bekleme odasında” diyebiliyor, bu sayede anayasayı rafa kaldırıyor, bu sayede tarafsızlık yeminini hiçe sayarak meydanlarda AKP’ye oy istiyor, bu sayede 18 yıl önce kendisini hapse götüren konuşmayı aynı mekanda tekrarlayabiliyor!

İşte 7 Haziran, bu yasadışılığa, bu suç ortaklığına, bu bölücü ittifaka, bu açık darbeye yanıt verebilmenin takvimidir!

7 Haziran’da seçmen, aynı zamanda birer Cumhuriyet savcısıdır!

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
11 Mayıs 2015

 

 

  1. #1 by Ismail Ersoy on 12/05/2015 - 13:21

    ne yazıkki pkk nın güvencesi Erdoğan değil,1990 larda türk iş sendikasını ele geçirip daha sonra ssk nın başına getirdikleri kılıçtaroğludur.ssk nın zararlarıda nereye gittiğini şu an parti yapısına ve milletvekili adaylarına iyi bakarsanız .taşnak yapıya sahip katliamcı düşüncelileride görürsün sayın mehmet bey,şimdide Atatürk cü parti yutturmacasıyla milletide kandırmayı meslek edinmişlerdir

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: