ATATÜRK’E CEZA VERMEK!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Fenerbahçe maçına “Yüce Atatürk” yazısıyla çıkan Fethiyespor’u Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) verdi!

TFF’nin gerekçesi ilginç: “Tüm dünyada futbol sahalarının yalnızca futbolun oynandığı ve izlendiği alanlar olması hedeflenmektedir.” Yani TFF, futbolun sadece futbol olduğuna bizi inandırmak istiyor!

Dahası TFF, Fethiyespor’u “Milletçe sahiplenilen değerleri, sadece kendilerine mal ederek tartışma yaratmak için kullanmakla” suçluyor!

ATATÜRK DÜŞMANLIĞINA “MASUM” GEREKÇELER

Kuşkusuz bu bir gerekçe değildir fakat 11 yıldır Atatürk’le hesaplaşan AKP’nin sık sık başvurduğu bir yöntemdir.

Arabadaki Atatürk çıkartmasına ceza kesilir. Niye? Trafik yasası öyledir!

19 Mayıs yasaklanır? Niye? Çocuklar derslerinden mahrum kalmasın!

10 Kasım yasaklanır? Niye? Çocuklar törende tir tir titremesin diye!

Ne kadar “masum” gerekçeler değil mi? Hatta Haziran Ayaklanması’nda dalgalandırılan Atatürklü Türk Bayrağı’na da karşıdırlar. Erdoğan, sırf Atatürklü diye, millete “bayrak kanununu” anımsatır.

Oysa Atatürk’e “iki ayyaş” diyen, Atatürk için bir dakikalık saygı duruşunu “sap gibi dikilmek” diye niteleyen, Atatürk ve İnönü’yü Dersim’de katliamcı, hatta soykırımcı ilan eden kendisidir!

Türklük rahatsız ettiği için Andımız’ı kaldırır; bakanlıklardan başlayarak kamu kurumlarından T.C’yi indirirler…

ATATÜRK’Ü ALIŞTIRA ALIŞTIRA YOK ETMEK

Erdoğan Açılım başladığında “hazmettire hazmettire uygulayacağız” demişti. Şimdi Şivan Perver’den öğreniyoruz ki, Kürtçeyi resmi dil yapmak için de şartların olgunlaşmasını bekliyormuş!

Bu “alıştırma” meselesi, Erdoğan’ın felsefesidir. Kökü “iktidar olmak için gerekirse papaz elbisesi giyerim” diye özetlediği anlayıştadır.

Erdoğan bu felsefeyi, Atatürk’ü adım adım yok etmeye çalışırken de uyguluyor. Alıştıra alıştıra Atatürk’ü hayatımızdan çıkarıyor: Bazen isminin verildiği yerleri yıkarak, bazen kanun çıkarıp yeni isimler vererek… Arabada çıkartma olmasına, futbolcunun formasında bulunmasına tahammül edemiyor…

ATATÜRK YASAK, MANDELA SERBEST

TFF’ye göre futbol sadece futbol olarak kalmalı ve siyasi semboller kesinlikle kullanılmamalı! Oysa Atatürk kurucudur ve siyasi sembollerin üstündedir. Örneğin Atatürk’e yapılanın onda biri George Washington’a yapılsa, Amerika’da kıyamet kopar!

Yeri gelmişken şu siyasi sembol meselesine de değinelim: Arabalarda Atatürk çıkartması yasak ama Erdoğan’ın sık sık yaptığı Rabia işareti serbest, “huzur İslam’da” yazıları serbest… Statlarda Atatürk yasak ama Emre Belezoğlu’na Rabia işareti yapmak serbest, Drogba’ya Mandela tişörtü serbest… Taraftarlara “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı yasak ama Erdoğan’a her türlü vıcık vıcık yağcılık tezahüratı serbest!

TÜRKİYE’NİN İHTİYACI: MUSTAFA KEMAL’İN ASKERİ

Salı günü Fethiyespor’un durumunu ele alacak olan PFDK, Türk futboluna tarihi bir leke sürmek üzeredir. Uyarıyoruz.

Atatürk üzerinden Fethiyespor’un, daha doğrusu Fethiyespor üzerinden Atatürk’ün disipline verilmesi, Atatürk’e ceza kesilmeye çalışılması artık bardağı taşırmıştır. AKP’nin Atatürk’ü yasaklamasını normalleştirmeye çalışmasına bu millet izin vermeyecektir!

Hepimizin “Mustafa Kemal’in askeri” olmaya, Türkiye’nin dünden daha çok ihtiyacı vardır!

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
8 Aralık 2013

, ,

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: