F Tipi örgüte 3 öneri

Erdoğanların derdi kumpası aydınlatmak değil, biliyoruz. Güç mücadelesi içine girdikleri eski ortaklarını tasfiye etmeye, tek erk olmaya çalışıyorlar!

O nedenle de F Tipi yapıya karşı operasyonları, birlikte işledikleri suçları ortaya koyabilecek konular üzerinden değil, kendilerine bulaşmayacak konular üzerinden yürütüyorlar.

Açalım:

AKP’NİN ORTAK SUÇTAN KAÇINMA TAKTİĞİ

Erdoğanlar F Tipi yapıya karşı operasyonlara başlamadan önce yoğun bir “kandırıldık” propagandası yaptı. Böylece geçmişin ortak suçlarından arınmaya, suçu F Tipi yapının üzerine atarak operasyonlar için geniş kamuoyu desteği bulmaya çalıştı. Bir ölçüde başarılı da oldu.

Erdoğanlar zorunlu olarak parça parça yürütecekleri operasyonları, kendilerine en yakın halkadan başlattılar. Şöyle: Önce Ali Fuat Yılmazer gibi, geçmiş tertiplerde kendileriyle en yakın mesaide olan polis şeflerini içeri alarak, kurulabilecek bağları azalttılar. Yılmazer’in içeri girmeden önce “emri Erdoğan’dan bizzat aldım” gibi itirafları yetersiz ve geç kaldı.

Erdoğanlar 14 Aralık’ta ise çok alakasız bir konu üzerinden (Tahşiye) operasyon yaparak kendileriyle bir bağ kurulmasının önüne geçti.

Hedef belli: Birlikte işledikleri suçlar üzerinden değil, kendilerinin en uzak oldukları konular üzerinden F Tipi yapının üzerine giderek, korunacaklar!

TERTİPLERİNİZ İÇİN ÖZÜR DİLEYİN!

Bu nedenle F Tipi yapıya 3 öneride bulunuyoruz:

1) Erdoğan dün de belirttiği gibi kuyruğunuza bastı ve kıvranmanızı izliyor. Biat etmenizi, teslim olmanızı bekliyor.

Bu nedenle uzlaşma çağrısı yapmayı bırakın! Çünkü işe yaramaz.

2) Ergenekon tertiplerinde canını yaktığınız kimi isimler, yanlış bulsak da, 14 Aralık’ta “insani bir tavır” diyerek size destek çıktı. Kimi yazarlarınız bu duruş karşısında mahcup oldu, hatta aranızda özür dileyenler de oldu.

Evet, tertipler düzenlediğiniz, hayatlarını karartığınız bu insanlar, sizin hukuk içinde ve adil yargılanmanızı istiyor. Zira çarpıştığınız “kindar nesil” gibi değiller, ileri-geri gibi takıları olmayan demokrasiye inanırlar.

O nedenle bu insanlardan adam gibi özür dilemelisiniz! Affedilmek için değil, davalarınızın daha sağlıklı bir iklimde yürümesi için.

ORTAK SUÇLARINIZI İTİRAF EDİN

3) Fakat en önemli önerimiz şudur: Yol yakınken tüm suçlarınızı itiraf ediniz!

Bunu ikinci maddede önerdiğimiz özrünüzün anlam kazanması için değil sadece, aynı zamanda suçun bir tek sizin üstünüze kalmaması için de öneriyoruz!

Biliyoruz, siz o suçları yalnız işlemediniz: Tertiplerin uygulanmasında siz görev aldınız ama onlar da arkanızdaki siyasi destekti. Dedikleri gibi ne istediyseniz verdiler. Yürttüğünüz tertiplerin davasına “savcı” oldular!

Çünkü iktidar olmak, devleti ele geçirmek ve rejimi değiştirmek istiyorlardı; tıpkı sizin gibi…

Engel gördüğünüz herkesi sıra sıra tasfiye ettiniz; ta ki devleti ele geçirmekte baş başa kalana kadar.

Uzatmayalım: Siz bunları bizlerden daha iyi biliyorsunuz.

Bu suçlardan dolayı elbette hesap vereceksiniz, zaten onlardan önce biz yapıştık yakanıza! Ama hesabı tek başınıza vermek zorunda kalmamıza da gönlümüz razı değil.

Nasılda sıra onlara da gelecek, onlardan da hesap soracağız ama Türkiye’yi rahatlatmak için hızlanmamız lazım. O nedenle hem hesabınızı hafifletmek için, hem de Türkiye’ye bir iyilik yapmak için önünüzde altın bir fırsat var: ortak suçlarınızı tane tane itiraf edin!

İtiraf edin ki, ortaklarınız suçtan yırtamasın!

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
16 Aralık 2014

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: