Kod adı: Dayı

Taraf‘ın 28 Kasım 2013 sürmanşeti “Gülen’i bitirme kararı 2004’te MGK’de alındı” başlığını taşıyordu. Mehmet Baransu‘nun “doğru” haberlerinden biriydi!

Evet, F Tipi örgütü bitirme kararı 2004 yılında MGK’de alınmıştı. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer‘in başkanlığında toplanan MGK’nin kararı şöyleydi: “Gülen grubunun yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleri Başbakanlık Uygulamayı Takip ve Koordinasyon Kurulu koordinesinde İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, MİT Müsteşarlığı ve ilgili diğer kurumlar aracılığıyla takip edilmelidir.”

MGK kararının devamında ayrıntılı olarak Gülen‘in özel okullarının ve öğrenci evlerinin denetlenmesi, yasadışılığının ortaya konulması ve engellenmesi; diğer yandan para hareketlerinin ve kara para uygulamalarının ilgili birimlerce takip edilmesi istenmektedir.

MGK kararında ayrıca Dışişleri Bakanı Abullah Gül‘ün Gülen okullarına destek için büyükelçiliklere gönderdiği iki genelgenin de geri çekilmesi istendi!

Kararın altında Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Gül‘ün imzaları vardı. MGK henüz AB’ye uyum adı altında asker-sivil dengesi gözetilerek içi boş hale getirilmemişti ve Erdoğan-Gül iktidarı da kararlara istemeyerek de olsa hâlâ imza atıyordu!

MGK KARARI UYGULANSA PARALEL ÖRGÜT OLMAZDI

Ancak bu MGK kararı uygulanmadı!

Tersine Erdoğan‘ın yıllar sonra dile getirdiği gibi F Tipi örgüt “ne istediler de vermedik” poziyonuna yükseldi; AKP Hükümeti’nin kanatları altında Emniyet ve Yargı’yı ele geçirdi, ekonomisini büyüttü, medyası her türlü muhalefete savaş açan bir işlev gördü.

MGK kararı uygulansaydı ne F Tipi çete devlet içinde “paralel bir devlet” inşa edebilecekti, ne de Ergenekon tertipleri yapılabilecekti!

Hatta diyeceksiniz ki, “MGK kararı uygulansaydı Erdoğan yıllar sonra çıkıp ‘kandırıldım’ demek durumunda da kalmayacaktı!” Hem evet, hem de hayır. Zira MGK kararı uygulansaydı bugün “kandırıldım” diyebilecek bir Erdoğan iktidarı da olmayacaktı!

Çünkü MGK kararı uygulanamadığı için karşı ahmleyle 2007’de Ergenekon tertibi başladı! Böylece hem Erdoğan iktidarının önü açıldı, hem de Açılım’a zemin yaratıldı.

Erdoğan “kandırıldığı” için değil, işte bu iki nedenle o tarihlerde “ben bu davanın savcısıyım” diyordu!

GÜLEN GLADYO’DUR

Şimdi Erdoğan‘ın talimatıyla gazeteler F Tipi örgüt karşıtı yayınlar yapıyor, arşivleri açıyor, belgeler çıkarıyor. Son olarak Yeni Şafak‘ın büyük bir kampanyayla başlattığı Gülen‘in masonluğuyla ilgili yayını izledik.

Bu yayın tartışıldı; Cemaat yayımlanan belgelerin sahte olduğunu savundu, Masonlar açıklama yapıp “Gülen’in üyeleri olmadığını” söyledi.

Gülen mason mu bilmiyorum, ama bildiğim Gülen‘in Türkiye’deki ilk Gladyo elemanlarından biri olduğu! Şöyle: Gladyo’nun tojumları “Özel Harp Dairesi” içine atıldı ama yapının sivil ayağı “Komünizmle Mücadele Dernekleri” üzerinden inşa edildi.

İşte Fethullah Gülen Komünizmle Mücadele Derneği’nin Erzurum şubesini kuran isimdi ve dernek İzmir, Ankara ve Erzurum’daydı. Üstelik Gülen, askerden Erzurum’a hava değişimi raporuyla gelerek bir döneme damgasını vuran bu derneği kurmuştu.

KAİNATIN İMAMI GÜLEN

Ve gerisi de gelmiştir. Zira Komünizmle Mücadele Derneği, daha sonra ortaya çıkacak kimi İslamcı hareketlere de ebelik yapmıştır. Bu ve türevi olan yapılar, bir yandan Gladyo’nun Türkiye şubesini inşa etmiş, bir yandan da Türkiye’deki İslamcı hareketlerin anti-emperyalist olmasının önüne geçecek tedbirler almıştır.

Dolayısıyla Gülen‘in masonluğundan ziyade, asıl Gladyoculuğu önemlidir ve üzerine gidilmelidir!

Gülen‘in bu yanını esas alarak inceleyen en önemli başvuru kitaplarından birini değerli çalışma arkadaşım Can Özçelik yazdı. “Kainatın imamı Fethullah Gülen, Kod Adı: Dayı” isimli kitap Cemaat’in şemasını ortaya koyuyor, Gülen‘in TSK’ye sızma çalışmalarını anlatıyor ve F Tipi örgütü ideolojisi ve yapısıyla birlikte kapsamlı olarak ele alıyor.

Destek Yayınları‘ndan çıkan bu önemli kılavuz kitap, aynı zamanda devletin çeşilti Gülen raporlarına da yer veriyor.

Gülen‘in asıl misyonunu görmek isteyenler, bu kitabı mutlaka okumalıdır.

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
5 Nisan 2015

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: