FAİLİ MEÇHUL YOK, GLADYO VAR

Başbakanlık Müşaviri Hamdi Kılıç’ın sosyal medyada yaptığı açıklamaları gazetelerden okumuşsunuzdur. Müşavir Kılıç, AKP ile Cemaat çatışmasının yaşandığı şu günlerde açık açık tehdit ediyor: “Bu ülkede devlet geleneği diye bir şey hala var. Bunun ne olduğunu anlamak için biraz tarih okumak yeter. Devlet geleneğimizin kendini korumak için tarih boyunca geliştirdiği reflekslerin bir kısmı epeyce ürpertici, benden hatırlatması.” (Sözcü, 2 Ocak 2013)

Sadece AKP cephesi değil, diğer cephedeki Cemaatten de benzer tehditler yükseliyor. Örneğin İhlas Haber Ajansı muhabiri Bülent Velioğlu sosyal medyada şunu yazabiliyor: “Zaman zaman yaşanan faili meçhuller o ülkeye huzur getirir… Bu kadar konuşan olmaz… Ortalık zevzekle doldu.” (Odatv, 2 Ocak 2013)

Bu sözlerin çok daha hafifini muhalif çevrelerden biri, birkaç yıl önce dile getirseydi, dalga dalga Ergenekon operasyonları yapılır, her gün ekranlardan “İttihatçı zihniyet hortladı” ana fikirli programlar sahnelenir, Başbakan meydanlardan “Rahmetli Kennedy’i de bunlar öldürdü” derdi!

ERGENEKON GLADYO DEĞİLDİR

Gelin iki saptama yaparak AKP ve Cemaatten yükselen derin devlet ve faili meçhul tehdidini anlamaya çalışalım:

1) Ergenekon dedikleri, artık daha da açıktır ki, bir darbe örgütü değildi, derin devlet hiç değildi. İddia ettikleri gibi Gladyo olması ise hiç mümkün değildi.

Peki neydi? ABD’nin ve model ortağı Erdoğan-Gülen koalisyonunun çıkarlarının karşısında duran örgütlerdi. TSK ve İşçi Partisi’ydi, milli güçlerdi, ulusalcı yapılardı… Avrasyacı eğilimler gösteriyorlardı, Pentagon’un raporlarına göre hizadan çıkmışlardı, ABD’ye Karadeniz’de ve Irak’ın kuzeyinde barikat oluyorlardı…

2) Gladyo vardır ve ABD’nin NATO üyesi ülkeleri kumanda ettiği gizli hükümetlerdir, gizli devletlerdir. Gladyo, bu özelliği nedeniyle muhalefette değil, iktidardadır.

Bu durumda ABD çıkarlarının karşısında olan Ergenekon, Gladyo değildir. Tersine Gladyo dışarıdadır ve Ergenekon tertiplerini yapan kuvvettir.

GLADYO, PENTAGON HÜKÜMETİDİR

Bu iki saptanın ardından Gladyo’ların bağlı olduğu iç tüzüklerden birine dikkatinizi çekeceğiz. Ama önce o içtüzüğün dayanağı olan Pentagon’un 28 Mart 1949 tarihli ve 891/6 sayılı belgesine bakalım. Çünkü o belgenin B bendi Türkiye’ye ayrılmıştır ve ülkemiz “Gizli Ordu rezervlerinin kurulmasına fazlasıyla uygun bir ülke” olarak tanımlanmıştır!

Türkiye’nin NATO üyeliği de zaten bu ve benzeri raporlardan sonra gelmiş ve ardından Türkiye Gladyo’su olarak Kontrgerilla kurulmuştur!

Artık o iç tüzüğe gelebiliriz. Bu 140 sayfalık, Pentagon Sahra Talimnamesi’dir. FM 30-31 diye kodlanan bu talimnamede Gladyo’nun “sabotaj, bombalama, öldürme, işkence, terör ve seçim alanlarında yürütülecek faaliyetlerle ilgili” olduğu belirtilir.

Hatta bu talimnamede “Gizli Ordu askerleri barış zamanlarında şiddet eylemleri gerçekleştirmeli ve suçu komünist düşmanın üzerine atarak korku ve alarm durumu yaratmalı” denilir.

Uzatmayalım ve Gladyo’nun askerlerden ibaret olmadığını, tersine ağırlığın sivillerde olduğunu da belirtelim: Siyasetçiler, bürokratlar, istihbaratçılar, polisler, yargı mensupları, işadamları vs.

GLADYO YARILDI

Sonuç olarak belirtebiliriz ki, Gladyo’nun en iyi bildiği iş, faili meçhul cinayetlerdir!

Faili meçhul kalmış cinayetlerin büyük bir kısmının sorumlusu işte bu yapıdır, Gladyo’dur. Gladyo muhalefette değil de iktidarda olduğu için, bu cinayetler çözülemez.

Ergenekon davalarının ortak sorumluları olan AKP ile Cemaat’in bugün birbirlerini karşılıklı “faili meçhullerle” tehdit etmesi, Gladyo gerçeği açısından oldukça öğreticidir: Gladyo vardır ve artık ortadan yarılmaktadır!

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
3 Ocak 2013

, ,

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: