A tipi ABD projesi – 1

Merkez Partisi Genel Başkanı Abdurrahim Karslı‘nın +1 TV‘de AKP’nin bir “proje partisi” olduğunu söylemesi ve 1990’lı yıllarda ABD ve İsrail temsilcilerinin Erdoğan‘la sık sık görüştüğünü belirtmesi, “AKP bir proje partisi midir” tartışması yarattı.

Karslı‘nın Abdurahman Dilipak ile Ali Bulaç‘ı o görüşmelere tanık göstermesi, ikilinin de bunu doğrulaması, konuyu daha da büyüttü.

Şimdilerde AK-Medya AKP’nin bir proje partisi olmadığını kanıtlama telaşında.

Kuşkusuz Aydınlık okurları için hiçbir yeniliği olmayan bir tartışma bu. Hangi Aydınlık okuruna sorsanız, AKP’nin bir ABD projesi olduğunu kanıtlayan en az 10 sağlam olguyu üst üste sıralayıverir.

AKP GENEL BAŞKANI, BOP EŞ BAŞKAN

1) AKP bir proje partisi midir? Evet!

AKP, Büyük Ortadoğu Projesi partisidir ve AKP’nin kurucu Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Büyük Ortadoğu Projesi’nin aynı zamanda eş başkanıdır.

Nedir Büyük Ortadoğu Projesi? ABD’nin geniş Ortadoğu ve kuzey Afirka’da, 24 ülkenin sınırını ya da rejimini değiştirme planıdır. Planın merkezinde Türkiye, İran, Irak ve Suriye’den koparılmış topraklarla Büyük Kürdistan’ın kurulması vardır.

Erdoğan ABD’in Büyük Ortaoğu Projesi’nin eş başkanı olduğunu en az 40 yerde söyledi. Sesli görüntülü bu itirafları internette kolayca bulabilirsiniz.

2) AKP’nin ilk başbakanı, ikinci dışişleri bakanı ve ilk cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül, ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell ile “2 sayfa 9 maddelik” bir “anlaşma” imzaladığını bir söyleşi sırasında ağzından kaçırdı. O “anlaşma” TBMM’ye gelmedi ve Dışişleri Bakanlığı’nın arşivinde de yok.

Yani Gül’ün imzaladığı kağıt yasal bir devletlerarası anlaşma değil, ABD ile AKP arasında imzalanmış bir sözleşmedir!

Bu tür ilişkiler ancak proje partilerinde olur.

CIA FAL MI BAKTI, OPERASYON MU YAPTI?

3) ABD’nin ünlü CIA şeflerinden Graham Fuller daha 1996 yılında Erdoğan‘ın başbakan, Gül‘ün dışişleri bakanı olacağını söylemişti. Erdoğan‘ı parlatan isimlerden ABD Büyükelçisi Morton Abromowitz de “Erdoğan’ı Erbakan’a tercih ettiklerini” açıklıyordu.

Peki Fuller 7 yıl sonrasına fal mı açmıştı? Nereden bilmişti 2003’te Erdoğan’ın başbakan, Gül’ün dışişleri bakanı olacağını?

CIA fal açmadı ama operasyon yaptı, Erdoğan ve Gül‘ün o koltuklara oturtulmasını sağladı: Erbakan‘ın partisini yenilikçi-gelenekçi diye bölerek, ekonomik kriz ile Türkiye’nin siyasetine müdahale ederek, Ecevit‘in partisini bölüp hükümetine darbe yaparak ve en sonunda Bahçeli‘ye erken seçim ilan ettirerek!

Bu bakımdan AKP’nin 2002’de sandıktan çıkarılması, Soros’un Ukrayna, Gürcistan ve Kırgızistan’dan önceki ilk “turuncu” darbesidir!

Neden? Çünkü Irak’a ikinci defa saldıracak ve BOP’u uygulamaya çalışacak ABD’nin AKP gibi bir projeye ihtiyacı vardı!

TSK’YE 2001 DARBESİ ERDOĞAN’IN MEKTUBUNDA!

4) Erdoğan‘ın 3 Kasım 2002 seçimlerinden 1 gün sonra ABD Savunma Bakanı Paul Wolfowitz‘e yazdığı ve Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök‘le “mahrem bir görüşme” yapmak istediğini belirten mektubu, AKP’nin A tipi bir ABD projesi olduğunun en önemli kanıtlarından biridir.

Başka bir ülkenin yetkilisinden istenen bu izin en hafifinden utanç vericidir!

Ama daha önemlisi mektubun bir ilişki biçimini sergileyerek aslında ABD’nin turuncu darbesine işaret etmesidir: ABD’nin Irak saldırısına itiraz eden Genelkurmay Başkanı Org. Hüseyin Kıvrıkoğlu ve çizgisine yapılan 2001-2002 darbesinin izleri işte bu mektuptadır!

5) AKP’nin A tipi bir ABD projesi olduğunun en önemli kanıtları, Wikileaks’in sızdırdığı ABD kriptolarında da mevcuttur.

O kriptolar sadece ABD’li yetkililerin istedikleri işleri AKP’ye nasıl yaptırdığını belgelemiyor, daha önemlisi ABD’li yetkililerle AKP’li yönetciler arasındaki “ilişki biçimini” ortaya koyuyor!

AKP’nin A tipi bir ABD projesi olduğunu bir günlük köşe yazısına sığdırmak mümkün değil. Yarın devam edeceğiz.

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
27 Aralık 2014

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: