A tipi ABD projesi – 2

Tıpkı Kabataş yalanında olduğu gibi kimi gazeteciler ortaya çıkıyor ve “kurulurken oradaydım, AKP bir proje partisi değildir” yazıları yazıyorlar. Bu ciddiyetsiz savunmaları dikkate almıyor ama Ahmet Taşgetiren‘in şu tezini yanıtlamaya değer buluyoruz: “Tayyip Erdoğan’ın 12 yıllık iktidarında, Amerika ve AB ile birebir örtüştü mü, Türkiye’nin çıkarına olmayan bir meselede, Amerika’ya prim verildi mi? Bunun böyle olmadığı gayet açıktır.” (Star, 24 Aralık 2014)

Dün AKP’nin A tipi bir ABD projesi olduğunun kanıtlarına başlamıştık. Bugün Taşgetiren‘in savunmasından hareketle, AKP’nin Türkiye’nin çıkarına olmayan meselelerde ABD’ye verdiği primler üzerinden “proje partisi” olduğunu kanıtlamaya devam edelim.

ABD’NİN İŞGALİNE YARDIM EDEN PARTİ!

6) ABD’nin Irak’a açtığı savaş Türkiye’nin çıkarına mıydı? ABD’nin 1,5 milyon Müslüman’ı katletmesi Türkiye’nin yararına mıydı?

Aklı başında tek bir insan “evet çıkarınaydı” diyemez. Nitekim Yeni Şafak bile o dönemde ABD’nin Irak’a saldırmasına muhalefet ediyordu.

Peki ABD’nin Irak’a saldırısı Türkiye’nin çıkarına değilse, o zaman neden Türkiye’yi yöneten AKP o saldırıya tam destek verdi? Erdoğan Türkiye’yi ABD’ye savaş alanı yapacak 1 Mart tezkeresinin TBMM’den geçmesi için neden büyük çaba sarfetti? Neden oylamadan önce milletvekillerini toplayıp “ya benden yanasınız, ya Perinçek’ten yana” diye tehdit etti?

7) Türkiye karşı çıkınca ve AKP içinden kimi milletvekilleri de hayır oyu verince Erdoğan ABD’ye verdiği tezkere sözünü tutamadı. Peki BOP eş başkanı ne yaptı?

TBMM’yi bypas ederek, Bakanlar Kurulu kararlarıyla ABD’ye üsler açtı, hava sahası kullandırdı, karadan geçiş olanakları yarattı vs.

MÜSLÜMAN KATİLİNİN SAĞLIĞINA DUACI PARTİ!

8) Belki de en utanç verici olanı Erdoğan‘ın Wall Street Journal‘a yazdığı makaleydi. Erdoğan bizzat kaleme aldığı mektubunda “cesur ABD askerlerinin Irak’tan en az kayıpla eve dönmeleri için dua ettiğini” söylüyordu!

Irak’ta 1,5 milyon müslüman katleden conilerin sağlığı için dua eden Erdoğan, o coniler Türk subaylarının kafasına çuval geçirdiğinde de yine duacıydı!

Net olarak belirtebiliriz: ABD askerinin sağlığı için duacı olan bir parti, A tipi ABD projesidir!

9) Amerikan Yahudi Komitesi, sizce neden Erdoğan‘a 2004 yılında “cesaret madalyası” taktı? O ödülü alan ilk müslüman siyasetçi olarak Erdoğan neye cesaret göstermişti? Cesaret gösterdiği konuda Türkiye’nin çıkarı neydi? Taşgetiren‘in bu sorulara bir yanıtı var mı?

Bakınız o madalya öyle kıymetli ki, muhalefetin yoğun ısrarına rağmen Erdoğan iade etmeyi gündemine almadı. Erdoğan hergün ekranlarda İsrail üzerinden propaganda yaptı ama boynuna takılan o madalyayı iade etmeyi ağzına bile almadı. Ta ki Amerikan Yahudi Komitesi verdiği madalyayı kendisinden isteyene kadar!

HAÇLI İTTİFAKININ TAŞERONU PARTİ!

10) Türkiye’nin çıkarına olmayan bir konuda Erdoğan‘ın ABD’ye prim vermediğini iddia eden Ahmet Taşgetiren Haçlı İttifakı’nın Libya’ya yaptığı saldırıya ne diyor? Türkiye’nin ekonomik çıkarlarını darmaduman eden, Türk işçilerinin ülkeden kovulmasıyla sonuçlanan Libya saldırısının neresi Türkiye’nin çıkarınaydı?

Peki o zaman Erdoğan neden NATO’nun Libya işgalini savundu? Neden “NATO, Libya’nın Libyalılara ait olduğunu tescil etmek için Libya’ya girmelidir” dedi? Ve neden Türk savaş gemilerini Haçlı İttifakı’nın emrine vererek o koalisyona katıldı?

ERGENEKON TERTİBİNİ PROJE PARTİSİ YAPAR!

AKP’nin A Tipi bir ABD projesi olduğunun kanıtlarını anlatmaya değil bu köşe, Aydınlık‘ın bir günlük tüm sayfaları bile yetmez.

Daha Erdoğan‘ın Amerikan çıkarlarına uygun olarak ne Türk tarımını ortadan kaldıran primlerine ne de ekonomi konularına gelebildik.

Ve en önemlisi, AKP’nin ABD projesi olduğunu kanıtlayan iç politika olaylarına bile değinemedik. Zira Ergenekon tertipleri bile tek başına AKP’nin nasıl bir proje olduğunu belgelemektedir.

Gündeme göre devam ederiz.

Düzeltme: Dün Wolfowitz için yanlışlıkla savunma bakanı yazmışız, savunma bakan yardımcısı diye düzeltiriz.

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
28 Aralık 2014

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: