Paris’te en önde Esad yürümeliydi!

Charlie Hebdo dergisine saldırı, önceki gün Paris’te büyük bir yürüyüşle kınandı. 1,5 milyon kişi “teröre karşı birlik” yürüyüşü yaptı.

Ancak yürüyüşün en önünde öyle isimler vardı ki, bize kalırsa Fransız halkı asıl onları protesto etmeliydi!

NETANYAHU YÜRÜYEMEZ!

Örneğin kortejin en önünde İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu vardı!

Terörü bir devlet politikası olarak uygulayan, Gazze’de Filistinlilere insanlık dışı yöntemlerle saldıran, MOSSAD ve onun kontrol ettiği terör örgütleriyle Ortadoğu’da en vahşi cinayetleri işleyen bir ülkenin başbakanı “teröre karşı birlik” yürüyüşünün en önünde!

Uzatmadan söyleyelim: Paris ya da dünya “teröre karşı birlik” mi istiyor? İşe İsrail’i durdurmaktan ve bağımsız Filistin devletini tanımaktan başlamak gerekiyor!

CAMERON YÜRÜYEMEZ!

Örneğin kortejin en önünde İngiltere Başbakanı David Cameron vardı!

Ortadoğu’yu emperyalizmin sürekli müdahalesine uygun hale getirmek için 100 yıl öncesinden cetvelle haritalar çizen, suni devletler kuran, bölge ülkelerini uzun yıllar sömürge yapan, Arapları bölüp birbiriyle çarpıştıran, Arapları Türklere, Kürtleri Araplara ve Türklere karşı kışkırtan, Ortadoğu petrolü için son yüzyılda bölgede milyonları katleden, ABD Irak’a iki kez saldırdığında onunla birlikte kan döken İngiltere’nin başbakanı mı “teröre karşı birlik” diyor?

Terörün son yüzyılın toplamında 1 numaralı sorumlusudur İngiltere!

HOLLANDE YÜRÜYEMEZ!

Örneğin kortejin en önünde Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve hemen arkasında eski cumhurbaşkanı Nikolay Zarkozy vardı!

Hadi uzak geçmişi bir kenara bıraktık; Fransa’nın İngiltere’yle birlikte Ortadoğu’yu paylaştığını ve bugünkü tablonun sorumlusu olduğunu unuttuk, Fransız hükümetinin Afrika’daki sömürgelerinde yaptığı terörü de unuttuk.

Peki daha dün Sarkozy‘nun ABD’yi bile beklemeden Libya’ya yaptığı saldırıyı unutabilir miyiz? Bugün Libya üçe bölündüyse, Libya’dan Suriye’ye terörist sevkiyatı yapılıyorsa, bunun sorumlusu Fransa’dır!

MERKEL YÜRÜYEMEZ!

Örneğin kortejin en önünde Almanya Başbakanı Angela Merkel vardı!

Merkel Paris’te yürürken, Savunma Bakanı Ursula von der Leyen Erbil’de Mesud Barzani‘yle görüşüyor ve peşmergeye gönderdikleri silahların nasıl kullanılacağı konusunda eğitim vermesi için Irak’ın kuzeyine 100 uzman Alman askeri göndereceğini açıklıyordu!

Ne yapacak peki peşmerge bu silahlarla? IŞİD’e karşı savaşacak!

Peki ama işte o Paris’te yürüyen 1,5 milyon kişi asıl şu sorunun yanıtını vermelidir: ABD ve taşeronları 2011’de Suriye’ye saldırmadan önce IŞİD diye bir örgüt var mıydı? Bu ve benzeri örgütlerin kaynağında Batı’nın Ortadoğu’ya yönelik saldırıları yok mu?

Ve daha yakıcı olduğu için 1,5 milyon yürüyüşşü şu sorunun da yanıtını vermelidir: Suriye’de Esad yönetimine karşı çatışarak deneyim kazanan ve Almanya’ya, Fransa’ya dönen savaşçıların terör saldırısı potansiyeli taşıdığını düşünüyorsunuz haklı olarak. Peki Suriye’ye karşı bu Atlantik savaşı olmasaydı, sizin de vatandaşlarınız olan o insanlar Suriye’ye savaşmaya gelebilir miydi? 900 Fransız vatandaşı, 800 Alman vatandaşı Suriye’ye nasıl geldi? Havalimanlarınızdan nasıl çıktı?

DAVUTOĞLU YÜRÜYEMEZ!

Kuşkusuz bizim için asıl önemlisi o kortejin önünde Netanyahu‘nun, Cameron‘un, Hollande‘ın ya da Merkel‘in yürümesi değil, kendi başbakanımızın yürümesidir.

Suriye’de Esad rejiminin yıkılması için İstanbul’da SUK’u, Hatay’da ÖSO’yu kuran, Bosna’dan Afganistan’a kadar geniş bir coğrafyadan gelen teröristlerin 4 yıldır sınırlarından Suriye’ye geçmesini sağlayan, komşusuna düşmanlık yapan ve terör ihraç eden bir iktidarın başı, değil o kortejin en önünde, normalde sonunda bile yürüyememelidir!

O kortejin en önünde yürümeyi hakeden biri varsa eğer, o da Suriye Cumurbaşkanı Beşar Esad’dır! Çünkü bugün teröre karşı gerçekten mücadele eden kişi asıl odur!

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
13 Ocak 2015

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: