Erdoğan’ın ‘kanlı mı, kansız mı’ tehdidi

Kabataş yalanı konusundaki “arsız” ısrarlar ile Erdoğan‘ın “400 vekil verin, bu iş huzur içinde çözülsün” mesajı arasında tehlikeli bir bağ var.

Erdoğan, ustasının “kanlı mı olacak, kansız mı” sözünü çağrıştıran bu mesajla, “yeni anayasa ve başkanlık” için her yolu mübah gördüğünü ilan etmektedir.

TACİZ YOK, KIŞKIRTMA VAR

Kabataş yalanı neydi? Yalan olmasının ötesinde, başbakanlık katından yapılan “halkı birbirine karşı kışkırtma” hamlesiydi. Muhafazakarlar, “türbanlı bacılarını döven, üstüne işeyen, üstü çıplak, deri pantolonlu” laiklere karşı açık açık kışkırtılmıştı!

O gün bir sonuç alamadılar, çünkü bu ülkenin insanlarının büyük çoğunluğunu bu yalana inandıramadılar. Ama “görüntüyü izledim, çok kötüydü” diyen yandaş gazeteciler ile “görüntü elimizde, bu cuma yayınlayacağız” diyen AKP yöneticileri, tarihe kirli bir özgeçmiş bırakmış oldular.

Haftalar, aylar geçti ve o görüntüler hiç ortaya çıkmadı. Tersine, gelinin tacizin t’sine bile uğramadığını gösteren kayıtlar bulundu.

’52 SANİYELİK’ PALAVRA

Konu şimdi yeniden gündeme geldi. Anlaşılan 7 Haziran anketleri iyi değil ve Erdoğan‘ın türban üzerinden siyaset yapmaya, toplumu kutuplaştırarak partisinin oylarını tahkim etmeye ihtiyacı var!

13 kişilik “diliniz KABA, vicdannız TAŞ” müsameresinin nedeni, Erdoğan‘ın bu ihtiyacıdır. Sadece bu mu? “MOBESE kayıtları yok”, “paralel polisler kameraları kapattı” gibi Ergenekon tertibinden kalma algı operasyonu yalanlarına başvurdular.

Oysa sırf Erdoğan‘a malzeme sağlayabilmek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü kendini bu işe adamış, onlarca kameradan elde edilen binlerce dakikalık görüntüleri izlemiş, onlarca bölge esnafıyla konuşmuş ama tacizin t’sine rastlamamıştı.

Bu raporlar ortaya çıkınca ne mi yaptlar? “52 saniyelik taciz kanıtı” diye iki fotoğrafı yan yana koyup manşet yaptılar: 52 saniye önce kalabalık bir grup gelinin olduğu kaldırımda, gelinin olduğu yöne doğru yürüyordu ve 52 saniye sonra kalabalık bir grup gelinin olduğu kaldırımda, gelinin bulunduğu noktayı geçmiş olarak yürüyordu.

Taciz? Yine yoktu. Yapa yapa “yine FOTO, yine ŞOP” yapmışlardı!

Bugünün Kabataş yalancıları, dünün de “Arınç’a suikast” yalancılarıydı… O gün de “subay yakalanınca suikast krokisini ağzına attı” dediler, “ağzından çıkarılan kroki Arınç’ın evi” dediler…

Ne oldu peki? O yalan da çöktü: 6 yıl sonra, “Arınç’ın evi” denilen kroki “bilgisayar tamircisinin adresi” çıktı! Oysa bunun yalan olduğu ilk andan beri biliniyordu. Krokideki adresin Arınç‘ın evine mi, yoksa askerlerin ifadelerinde belirttiği gibi bilgisayar tamircisinin dükkanına mı ait olduğu hemen anlaşılamaz mıydı?

KİRDEN ARINMA TAKVİMİ: 7 HAZİRAN

Gelelim en başta kurduğumuz tehlikeli bağa. Normalde bir devlet adamı, varsa bile böyle bir taciz, bunun halkı karşıya getirmemesi için önlem alırdı. Erdoğan ise bırakın önlemi, tersine bir yalan üzerinden siyaset inşa ediyor!

Bu kadar açık bir yalanı savunan birinin “400 vekil verin, bu iş huzur içinde çözülsün” mesajı, sıradan bir mesaj değildir ve öncelikle tehdittir! Kara ajandadaki hedefler ve görevler için daha nelere bile başvurabileceklerinin ifadesidir!

Hep söyledik: Ergenekon tertipleri salt bir F Tipi operasyon değildi, birlikte yaptılar ve sonuçlarından asıl kendileri yararlandı. Daha önce çıkardıkları MİT Kanunu ve bugün çıkarmaya çalıştıları İç Güvenlik Paketi’ne bakılırsa, yöntemde kendilerini de aşmaktadırlar!

Dinlemeyi yargı kararına bile gerek bırakmayan bu yeni düzenlemeyle, Ergenekon tertiplerini bile yaya bırakırlar! El koydukları ama “yokettiklerini” açıklamadıkları kasetler ve montajlanmış tapeler, zaten kullanılmayı beklemektedir!

Ve Kabataş yalanı, her yola başvurabileceklerini göstermektedir. Çünkü 400 vekil hayaldir ve güç kaybetmektedirler!

7 Haziran o nedenle, Kabataş yalanı türü kirlerden arınmanın takvimi ve fırsatıdır!

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
12 Mart 2015

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: