Berkincilik maskeli Gladyo terörü

Önce şu saptamayı yapalım: Şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz memur suçlarına bakan bir savcıydı ve Berkin Elvan dosyasını iki ay önce almıştı. Üzeri örtülen dosyayı aydınlatmaya çalışan Savcı Kiraz görüntülerden eşgalleri belirlenen 3 polisin açık kimliğini ortaya çıkarabilmek için orada görevli 21 polisin açık kimlik ve fotoğraflarını dosyaya koymuş; o üç polisin bu 21 polisten hangilerinin olduğunu tespit etmesi için görüntüleri Ulusal Kriminal Büro’ya göndermiş; onlar bulamayınca da Jandarma Kriminal’e göndermişti.

Yani şehit Savcı Kiraz dosyayı karartan değil, tersine aydınlatan bir konumdaydı!

“Berkincilik” maskesiyle ve “adalet arama” hedefiyle Savcı’yı öldürenler, bu gerçeği bilmiyor olamaz. Zira “rehin almayı” düşündükleri kişiyle ilgili en küçük bir taramada karşılarına önce bu gerçek çıkacaktı!

HAZİRAN’I TERÖRLE LEKELEME HEDEFİ

Devrimciliğin ölçütü haklı ve meşru zeminde mücadele etmektir; halkın haklı ve meşru görmediği eylem, halkı kazanmayan bir eylem, niyetiniz ne olursa olsun, devrimci bir eylem değildir.

İki DHKP-C’linin “Berkincilik” adına, Berkin Elvan dosyasını aydınlatan savcıyı öldürmesi terördür; halkın yararına değil zararınadır, Berkin Elvan için ayağa kalkan milyonları ferahlatan değil tersine onları zor duruma düşüren bir saldırıdır!

Ve elbette “Berkincilik” maskesiyle, aslında Berkin Elvan’ı yeniden öldürmektir!

Açalım: Saldırıyla birlikte AK-Medya (yazılı, görüntülü, trollü sosyal medya) “Geziciler savcı öldürdü” propagandası yapmaya başladı. Haziran’da ayağa kalkan milyonları Kabataş yalanıyla kirletemeyen ama terörle lekelemek için bir fırsat bulduğunu düşünen kirli kalemler, bu terör saldırısı üzerinden kin kustular, nefret gösterdiler!

Ve hatta Berkin‘in babası Sami Elvan “Savcı serbest bırakılmalı, kan kanla yıkanmaz” derken, bu alçakça eylemden beslenmeyi uman kimi vicdansızlar, saatlerce kan beklediler!

HAZİRAN’I BASTIRMA PAKETİNE GEREKÇE

Bu tür durumlarda en önemli soru şudur: Eylem kime yaradı? Yanıt çoğu zaman eylemin gerçek sahibine işaret eder.

Buradan hareketle soralım: Bu terörist saldırı halka yaradı mı? “İleri demokrasi” sıfatlı neo-faşist rejim baskısı altındaki halk bu eylemle ferahladı mı? Bu terörist saldırı “solculuğu” halkın gözünde çözüm mertebesine çıkardı mı?

Tersine bu terörist saldırı yeni bir Gezi ihtimali için İç Güvenlik Paketi çıkarmış olan AKP’ye altın bir fırsat sundu. Daha ilk günlerde belirtmiştik: Paket, Haziran’ı bastırma paketiydi! Ayağa yeniden kalkacak halka karşı AKP’nin önlem paketiydi!

Ne oldu şimdi? Bu terör saldırısıyla birlikte Erdoğan‘dan başlayarak iktidarın bütün aktörleri aynı şeyi söyledi: “İç Güvenlik Paketi’nin ne kadar gerekli olduğunu işte gördünüz!”

Yani “Berkincilik” adına eylem yapanlar, Berkinleri, Ali İsmail’leri, Abdocan’ları çoğaltacak bir pakete “meşruiyet” kazandırılmasına yardım etmiş oldu!

Dahası Erdoğan‘ın “avukat gibi içeri girdiler” şeklinde açıklama yapması, onu izleyen havuz medyasının “cübbeli terör” manşeti atması, iktidarın bu terör saldırısından birden fazla post çıkarmaya çalışacağını gösteriyor. Terör saldırısı, yargının avukat ayağına yapılacak operasyona da bahane yapılacak!

7 HAZİRAN’IN SİLAHLI PROPAGANDASI

DHKP-C’nin son eylemleri dikkat çekicidir: Dolmabahçe, Sultanahmet, Taksim…

Haydi Taksim saldırganın bulunamamasını ve Dolambahçe’deki ikinci dünya savaşından kalma tüfek ve patlamayan el bombasını geçtik ama Sultanhmet’te DHKP-C’nin yapmadığı bir saldırıyı üstlenmesi, başkasının yaptığı anlaşılınca bildirisini geri çekmesi ve yeni eylem yapacağını açıklaması bir göstergedir!

Neyin göstergesi? Taşeronluğun! Kimin teşaronluğunun? Gladyo’nun! Ve Gladyo Sultanahmet’te görevi iki ayrı taşerona verdiği için, bir taşeron diğerinin yaptığı eylemi yanlışlıkla üstlenmiştir!

Açık ki, Çağlayan saldırısı da bir Gladyo eylemidir ve 7 Haziran için “silahlı propaganda” dönemini başlatmıştır! Hedef kamuoyunu yönlendirmek ve halkı baskı altında tutmaktır!

Kontrollü kaos ve İç Güvenlik Paketi, 7 Haziran’ın ihtiyacına uygun iki sütundur!

Mehmet Ali Güller
Aydınlık Gazetesi
2 Nisan 2015

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: