Ankara’daki bombada AKP’nin 5 sorumluluğu

Bombanın iki hedefini şöyle açıklamıştık önceki yazımızda: “Bombanın birinci mesajı, bir katliam üzerinden kamuoyunu ‘barışa’ hazırlama ve Türkiye’yi açılıma mecbur etme, ikinci mesajı da PKK/PYD’ye ‘Rusya’yla işbirliği yapma’ uyarısıdır.

Ve bombaının sahibinin de Gladyo olduğunu belirtmiştik. Gladyo; NATO üyesi ülkelerde devlete, hükümetlere, orduya, bürokrasiye, istihbarata, kurumlara yerleşeyen Amerikancı yapı yani…

Benzer hedefli, aynı tetikçili iki bombadan birinin Ankara’da patlaması ama Moskova’da engellenebilmesi bundandır!

SORUMSUZLUK SORUMLULUĞU ÖRTMEZ

Fakat belirtelim: Bombayı Marslılar bile atsa, AKP’nin katliamdaki “sorumluluğunu” ortadan kaldırmaz!

Kaldı ki, patlama sonrası yaptıkları açıklamalarla da hem sorumlu olduklarını, hem de sorumsuz davrandıklarını ortaya koymuşlardır:

Örneğin işi “biz AKP hükümeti değiliz, seçim hükümetiyiz” diye geçiştirmeye çalışmaktadırlar.

Örneğin İçişleri Bakanı Selami Altınokgüvenlik zaafiyeti yok” diyebilmektedir.

“Ama tedbir alınmamış” diyenlere ise Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş şu yanıtı vermektedir: “Güvenlik tedbiri alınmaması güvenlik zafiyeti değildir.”

Peki nedir? Sorumluluğu sorumsuzlukla üstünüzden atabilir misiniz?

CANLI BOMBA EYLEM YAPMADAN…

Fakat asıl “sorumluluğu” ortaya koyan açıklamayı Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptı: “Canlı bombaların listesi elimizde ama eylem yapmadan onları tutuklayamayız.”

Davutoğlu gerekçesini de Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olmasına bağladı! 13 yıldır tetip ve kumpaslarda yasaları ayaklar altına aldıkları, hadi hepsini geçtik, daha 7 Haziran seçimleri öncesinde Erdoğan‘ın anayasayı rafa kaldırdığı, parlamenter düzeni bekleme odasına aldığı bir hukuk devleti…

Yazılmamış kitap nedeniyle yazarını tuttuklayabiliyorlar ama canlı bomba eylem yapmadan onu tutuklayamıyorlar!

Erdoğan‘ın gittiği şehirde eylem yapabilir diye TGB’lileri tutuklayabiliyorlar ama canlı bomba kendini patlatmadan tutuklayamıyorlar!

Tabi canlı bomba eylem yaptığında, yani kendini patlattığında onu nasıl tutuklayacaklarsa!

BOP, AÇILIM, CIA, MİT, TERÖR

Geçelim bu içi boş açıklamarı ve AKP’nin sorumluluklarını somut sıralayalım:

1) Ankara’daki bomba Açılım’la ilgilidir. Çözüm değil çözülme süreci olduğu artık daha geniş kesimlerce de anlaşılan bu sürece taşeronluk yaptıkları için bombadan sorumludurlar!

2) 5 yıldır Suriye’ye düşmanlık yaptıkları, Esad‘ı devirmek için bu ülkeye terör ihraç ettikleri için bombadan sorumludurlar! IŞİD’i “öfkeli çocuklar” diye tanımladıkları ve bu kara örgütle aralarına geç (üstelik yetersiz) çizgi çektikleri için bombadan sorumludurlar!

3) Türk Ordusu’na tertip ve kumpas yaptıkları için, kurumları darmadağın ettikleri ve güvenlik ile istihbarata beceriksiz yandaşlarını topladıkları için bombadan sorumludurlar! Genelkurmay’ın kimi istihbarat olanaklarını MİT’e devrettikleri; MİT’i dışarda Esad‘ı devirme işine, içeride de muhalif avcılığına seferber ettikleri için bombadan sorumludurlar!

4) ABD’yle ilişkileri ve BOP eşbaşkanlıkları nedeniyle, bölgede ABD’nin planlamasına uygun hareket etmeleri nedeniyle, Washington’a Libya ve Suriye’de taşeronluk yapmaları nedeniyle, Pentagon’a üsleri açmaları nedeniyle, CIA’nın her türlü yıkıcı faalietine göz yummaları nedeniyle bombadan sorumludular!

5) Türkiye’nin çıkarlarını değil, Saray’ın iktidarını gözeterek süreçlerden yararlanmaya çalıştıkları için bombadan sorumludurlar!

Mehmet Ali Güller
13 Ekim 2015

  1. Ankara’daki bombada AKP’nin 5 sorumluluğu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: